prostat-buyumesi-bitkisel-tedavisi
Prostat Tedavisinde Kullanılan Bitkiler
24 Aralık 2016
Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi
Prostata İyi Gelen Şifalı Bitkiler
2 Ocak 2017

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi

Prostat büyümesi bitkisel tedavi, prostat büyümesi bitkisel tedavisi yöntemleri nelerdir. Bu soruların cevabı için yazılmış bilgi amaçlı makale.

Prostat büyümesi bitkisel tedavisi için kullanılan bitkiler hakkında bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz. Prostat tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İşte prostat büyümesine iyi gelen şifalı bitkiler.

Prostat Büyümesi için Kullanılan Bitkiler

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Prostat büyümesi bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Prostat bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Bu tedavi için kullanılan bitkiler uzman tarafından hazırlanmalıdır.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.