Prostat Nedir
Prostata Zararlı Besinler
18 Nisan 2017
prostat bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu
İbrahim Saraçoğlu Prostat Kürü
22 Ağustos 2017

Prostata Faydalı Gelen Bitkiler

prostata-faydalı-gelen-bitkiler

prostata-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Prostata Faydalı Gelen Bitkiler

Prostata faydalı gelen bitkiler, prostat bitkisel tedavisi, prostata iyi gelen bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Prostata faydalı gelen bitkiler hakkında bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz. Prostata faydalı gelen bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Faydalı Gelen Bitkiler

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır. (kaynak : hakaynasi com)

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler. Testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel. Bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Prostata Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Prostata Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında yazılmış makale bilgi amaçlı yazılmıştır. Kaynak gösterilerek yazılmıştır. Prostata Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.