Prostata İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Prostat Bitkisel Tedavi Ahmet Maranki
30 Eylül 2017

Prostata İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

prostat bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

prostat bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Prostata İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Prostata iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu prostat soğan kürü, prostata kesin çözüm. Prostata iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu hakkında.

Prostata iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Prostata iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu hakkında bilgiler makalenin devamında yer almaktadır. Prostata iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu makalesi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Prostat Tavsiye Ettiği Kürler

Kür 1

İyi huylu prostat büyümesine ve prostatite karşı (şikayetiniz 2 yıldan fazla devam ediyor ise)

Hazırlanışı : Kaynamakta olan bir Litre suyun içine 200-250 gram brokoliyi atın. Kısık ateşte en fazla 4-5 Dakika haşlayın. Ilıdıktan sonra süzerek ayırın.

Kullanımı : Bu durumda en az 45 gün uygulanır (üç günlük aralar hariç). Uygulama tamamlandıktan sonra ileriki zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa 15 günlük brokoli kürü uygulamak gerekir.

Kür 2

İyi huylu prostat büyümesine ve prostatite karşı (şikayetiniz 1-2 yıldan beri devam ediyor ise)

Hazırlanışı : Kür 1 in aynısıdır.

Kullanımı : Elde edilen suyun üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karnına için.
Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yeyip içmeyini (su hariç).

Tavsiye : Eğer çalışan bir insan olarak öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz. Bu taktirde bir litre Su yerine 500-600 ml su alabilirsiniz.

Haşlanmış olan brokoliyi de yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Mühim olan haşlama suyunu tüketmektir. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç Gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı yirmi bir gün olacaktır (üç günlük aralar hariç).

Uygulama tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa onbeş günlük brokoli kürü uygulamanız gerekir. Sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında koruma altına alabilirsiniz.

Önemli uyarı : Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

Bizim Prostat için Tavsiye Ettiğimiz Kür İçeriği

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır. (kaynak : hakaynasi com)

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler. Testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel. Bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.