prostat-tedavisi-icin-sifali-bitkiler
Bitkisel Prostat İlaçları
22 Şubat 2017
prostat-tedavisi-icin-sifali-bitkiler
Prostat İçin Kullanılan İlaçlar
14 Nisan 2017

Prostata İyi Gelen Bitki

prostata iyi gelen bitkiler

prostata iyi gelen bitkiler

Uzman Desteği Alın

Prostata İyi Gelen Bitki

Prostata İyi Gelen Bitki, kabak çekirdeği prostata iyi gelirmi, prostatı yok eden bitkiler. Prostata İyi Gelen Bitki isimleri hakkında makale.

Prostata İyi Gelen Bitki hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Prostat doğal tedavi için kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Bu bitkiler uzmanlar tarafından hazırlanan kürler olarak kullanılmaları daha etkili olacaktır.

Prostat Doğal Tedavi İçin Kullanılan Bitkiler

Kabak Çekirdeği

Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Saw Palmetto (cüce palmiye)

Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Yakı Otu

İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan

Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Diğer Faydalı Bitkiler

Civan Perçemi

İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Sarı Kantaron

İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Servi Yaprağı

İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Prostata İyi Gelen Bitki, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Prostata İyi Gelen Bitki, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Prostata İyi Gelen Bitki, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurunuz. Prostat doğal tedavi yöntemleri hakkında yazılı diğer makaleler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.