Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi
Prostata İyi Gelen Şifalı Bitkiler
2 Ocak 2017
Prostatın Bitkisel Tedavisi
En İyi Prostat İlacı Hangisi
2 Ocak 2017

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Prostatın bitkisel tedavisi, prostat tedavisinde kullanılan bitkiler nelerdir. Bu soruların cevabı için yazılmış bilgi amaçlı makale.

Prostatın bitkisel tedavisi hakkında bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz. Prostatın bitkisel tedavisi için kullanılan bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İşte prostata iyi gelen şifalı bitkiler.

Prostat Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Prostata İyi Gelen Şifalı Bitkiler hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Prostata İyi Gelen Şifalı Bitkiler hakkında yazılmış makale bilgi amaçlı yazılmıştır. Kaynak gösterilerek yazılmıştır. Prostata İyi Gelen Şifalı Bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Cüce Palmiye

Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Yakı Otu

İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Kabak Çekirdeği

Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Sarı Kantaron

İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Civan Perçemi

İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Isırgan

Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Servi Yaprağı

İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.