Prostatın Bitkisel Tedavisi
Prostata Bitkisel Çözüm
24 Ocak 2017
Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi
Prostatı Yok Eden Bitkiler
28 Ocak 2017

Prostat için Bitkisel Tedavi

prostat-tedavisi-icin-sifali-bitkiler

prostat-tedavisi-icin-sifali-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Prostat İçin Bitkisel Tedavi

Prostat için bitkisel tedavi, prostat tedavisinde kullanılan bitkiler nelerdir. Bu soruların cevabı için yazılmış bilgi amaçlı makale.

Prostat için bitkisel tedavi hakkında bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz. Prostat tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İşte prostata bitkisel çözüm için kullanılan bitkiler.

Prostat için Bitkisel Tedavide Kullanılan Bitkiler

Prostat için bitkisel tedavi hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Prostat tedavisi için iyi gelen şifalı bitkiler hakkında yazılmış makale bilgi amaçlı yazılmıştır. Kaynak gösterilerek yazılmıştır. Prostat için bitkisel tedavi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır. (kaynak : hakaynasi com)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.