prostat bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu
İbrahim Saraçoğlu Prostat
22 Şubat 2017
Prostatın Bitkisel Tedavisi
Prostat Doğal Tedavi
22 Şubat 2017

Prostata Hangi Bitki İyi Gelir

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Prostata Hangi Bitki İyi Gelir

Prostata hangi bitki iyi gelir, prostata kesin çözüm, prostatı yok eden bitkiler. Prostata hangi bitki iyi gelir sorusuna cevap içeren makale.

Prostata hangi bitki iyi gelir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Bu makalede yazılanlar kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Prostat Büyümesine İyi Gelen Bitkiler

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Prostata hangi bitki iyi gelir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Prostata hangi bitki iyi gelir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Prostata hangi bitki iyi gelir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurunuz. Prostat bitkisel çözüm hakkında yazılı diğer makaleler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.