prostat-hastaligi-belirtileri
Prostat Hastalığı Belirtileri Nelerdir
24 Aralık 2016
prostat-tedavisi-icin-sifali-bitkiler
Prostat Tedavisi için Şifalı Bitkiler
24 Aralık 2016

Prostata İyi Gelen Bitkiler

prostata iyi gelen bitkiler

prostata iyi gelen bitkiler

Uzman Desteği Alın

Prostata İyi Gelen Bitkiler

Prostata İyi gelen bitkiler, prostat bitkisel tedavisi, prostata iyi gelen şifalı bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Prostata iyi gelen bitkiler burada.

Prostata iyi gelen bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Prostata iyi gelen bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Prostata iyi gelen bitkiler uzmanlar tarafından hazırlanmış kür olarak kullanılması daha doğrudur.

İşte prostata iyi gelen şifalı bitkiler.

Prostat Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Prostata iyi gelen bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Prostat hastalığına iyi gelen bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.