Prostatın Bitkisel Tedavisi
Prostat için Kürler
28 Ocak 2017
prostat-buyumesi-bitkisel-tedavisi
Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi
7 Şubat 2017

Prostat Bitkisel Tedavisi

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Prostat Bitkisel Tedavisi

Prostat Bitkisel Tedavisi, Prostat için Bitkisel Tedavi, Prostat Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaledir.

Prostat Bitkisel Tedavisi için kullanılan bitkiler hakkında bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz.
Prostat Bitkisel Tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İşte Prostat Bitkisel Tedavisi için iyi gelen şifalı bitkiler.

Prostat Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır. (kaynak : hakaynasi com)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Prostat Bitkisel Tedavisi, hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Prostat Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi için bizi arayınız ve uzmanlarımızdan destek alın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.