prostat-hastaligi-belirtileri
Prostat ve Tedavisi
28 Ocak 2017
Prostatın Bitkisel Tedavisi
Prostat Bitkisel Tedavisi
31 Ocak 2017

Prostat için Kürler

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Prostatın Bitkisel Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Prostat için Kürler

Prostat için Kürler, Prostat Tedavisinde kullanılan kürler nelerdir, Prostat için Doğal Kürler. Prostat için Kürler hakkında herşey.

Prostat için kürler hakkında yazılmış makale. Bu makalede prostat tedavisi için kullanılan bitkileri kaynak verilerek okuyabilirsiniz. Bu bitkiler uzman kişiler tarafından hazırlanan kürler olarak kullanıldığında faydalı olacaklardır.

Prostat Doğal Kür İçindeki Bitkiler

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Bu küre ulaşmak için bizi arayın. Bu kürde kullanılan ürünler bakanlık izni ile Türkiyede üretilmiştir. Kürün faydaları hakkında detaylar için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.