Prostatın Bitkisel Tedavisi
Prostat Bitkisel Tedavisi
31 Ocak 2017
prostat bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu
Prostat Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu
14 Şubat 2017

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi

prostat-buyumesi-bitkisel-tedavisi

prostat-buyumesi-bitkisel-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi, Prostat Büyümesi, Prostat Büyümesi Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

İşte prostat büyümesine iyi gelen şifalı bitkiler.

Prostat Büyümesi için Kullanılan Bitkiler

Civan Perçemi : İdrar söktürücü özellikleri vücudun temizlediğini sağlamakta ve aynı zamanda idrar yolunu işlevlerine destek olmaktadır. Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. (kaynak : faydalarizararlari com)

Isırgan : Özellikle iyi huylu prostat büyümelerinde veya prostat kanserinde kullanılmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar prostat kanseri görülen erkeklerde ısırgan kullanımının, prostat dokusundaki adenozin deaminaz enzimi aktivitesini azalttığı yönündedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Sarı Kantaron : İdrar yolu hastalıklarına karşı etkilidir. Prostata karşı faydalıdır (kaynak : hakaynasi com)

Kabak Çekirdeği : Bazı çalışmalarda kabak çekirdeğinde bulunan bitki sterollerinin (phytosterol) prostat büyümesine karşı koruma sağlayabileceğini belirtiliyor. Ayrıca kabak çekirdeğinde bulunan bazı diğer bileşenler, testosteron hormonunun prostat büyümesi nedenleri arasında gösterilen dihydrotestosteron’a (DHT) dönüştürülmesini önlüyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Cüce Palmiye : Avrupa’da, büyüyen prostat belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. ABD’de standart bir bakım olarak görülmese de bu hastalık için kullanılan en popüler bitkisel devadır. 2 milyondan fazla Amerikalı erkek büyüyen prostat için cüce palmiye bitkisini kullanır ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration – FDA) bunu alternatif bir tedavi olarak tavsiye etmektedir. (kaynak : alternatifterapi com)

Yakı Otu : İçerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır. (kaynak : 1organik com)

Servi Yaprağı : İdrar söktürücü özelliği vardır. İç kanamayı önler. Prostata iyi gelir. (kaynak : agac gen tr)

Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurunuz. Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavisi hakkında yazılı diğer makaleler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.